Pozovite nas pre same posete

Gandijeva 188/8, Novi Beograd

Savremeno opremljena učionica

Pozovite nas

+381 (069) 1163956

Tu smo za sva Vaša pitanja

 

Strah od komuniciranja na stranom jeziku

Strah od komuniciranja na stranom jeziku

Strah od komuniciranja na stranom jeziku može postojati u svim uzrastima, ali se najčešće sreće kod tinejdžera ili kod odraslih osoba.

S obzirom na to da većina ljudi ne koristi u svakodnevnom govoru strani jezik koji je proučavan u osnovnoj i srednjoj školi, veoma je lako zaboraviti određena pravila. Ne kaže se uzalud da je ponavljanje majka znanja.

Svakodnevnim vežbanjem govora savladava se strah od komuniciranja na jeziku koji nam nije maternji. Ovo se postiže čitanjem knjiga na datom jeziku, gledanjem stranih filmova ili seriji, slušanjem muzike. Naravno, to nisu jedini načini da se savlada strah. Pohađanje konverzacijskog kursa stranog jezika takođe je odličan način za prevazilaženje treme tokom razgovora ili diskusije.

Strah od komuniciranja na stranom jeziku prevazilazi se uspešno uz konverzacijski kurs

Konverzacijski kurs engleskog jezika zaista je fantastična prilika da prevaziđete strah od komuniciranja na stranom jeziku.

Časovi na ovom kursu su osmišljeni tako da unaprede sposobnosti komunikacije polaznika u raznim situacijama. Te situacije mogu biti formalne, poslovne ili neformalne, svakodnevne. Na konverzacijskom kursu stičete dovoljno znanja i veština da svakodnevno upotrebljavate ovaj strani jezik. Samim tim, aktivnim učestvovanjem u diskusiji na časovima polako i postepeno se rešavate straha.

Strah od komuniciranja vas može omesti u nameri da radite i živite u inostranstvu. Veoma je važno konstantno raditi na unapređivanju veština stranog jezika kao što su slušanje, govor, čitanje i pisanje. Jedino na taj način stičete dovoljno samopouzdanja kako biste mogli da komunicirate sa osobom koja govori određeni jezik kao maternji.

Strah od komuniciranja na stranom jeziku

Cilj konverzacijskih kurseva jeste oslobađanje od straha od grešaka koje biste mogli da napravite prilikom govora. Dakle, upisom na neki od konverzacijskih kurseva rešavate sebe situacije da imate odličan vokabular i fond reči, ali ’’zavezan’’ jezik.

Učenje na sopstvenim greškama je pravi put do perfekcije

Još jedna izreka kaže da se niko naučen nije rodio. Ovo ne može biti tačnije!

Komunikacija na stranom jeziku moguća je samo ukoliko pokažete volju da taj jezik i naučite. Volja za komuniciranjem na engleskom, nemačkom ili nekom drugom jeziku mora biti veća od samog straha.

Moramo naglasiti da je jedino vežbanje govora i slušanja pravi put do perfektne komunikacije.

Iako greške koje napravite prilikom učenja određenih fraza ili rečenica, pa čak i gramatike, mogu biti veoma frustrirajuće, nikada ne smete odustati. Učenje na sopstvenim greškama je put do perfekcije. Dakle, naučite da volite svoje početničke greške i veoma brzo ćete stići do cilja – savladavanja straha od komunikacije i tečnog pričanja stranog jezika.

Ako imate strah od komuniciranja na stranom jeziku, odaberite grupnu nastavu umesto individualne

Ukoliko vas strah od komunikacije na stranom jeziku i dalje muči, možda je grupna nastava najbolje rešenje za vas.

U školi Tower nastava se organizuje individualno ili u mikro grupa od 3 do 6 polaznika. Iako individualna nastava ima svojih prednosti, za savladavanje straha od komuniciranja uvek preporučujemo grupnu nastavu.

U malim grupama polaznika lakše je održavati aktivnu komunikaciju. Grupe se formiraju u odnosu na nivo znanja, ne u odnosu na uzrast. Iz tog razloga, osećaćete se komfornije prilikom komunikacije sa polaznicima koji imaju isti nivo znanja kao i vi.

Strah od komuniciranja na stranom jeziku

Osim toga, aktivno učestvovanje u diskusiji i razmenjivanje iskustava može vam pomoći da lakše usvojite znanja koja su vam neophodna. Profesori su vaši vodiči i motivatori za komunikaciju, te će vam i oni pomoći u prevazilaženju straha. Naši profesori su izuzetno stručni i iskusni, te će svoje iskustvo iskoristiti kako bi vama preneli samopouzdanje neophodno za savladavanje gradiva, ali i straha od komunikacije.

Ne zaboravite, ponavljanje zaista jeste majka znanja. Učenje stranog jezika je daleko zabavnije i jednostavnije uz grupu ljudi koja ima slična interesovanja kao i vi. Grupna nastava pun je pogodak za savladavanje straha od razgovora na stranom jeziku!

Za sve dodatne informacije o pohađanju nekih od kurseva koje vam pruža Tower škola, u svakom trenutku nas možete kontaktirati!

 

Comments are closed.