Pozovite nas pre same posete

Gandijeva 188/8, Novi Beograd

Savremeno opremljena učionica

Pozovite nas

+381 (069) 1163956

Tu smo za sva Vaša pitanja

 

Zašto je kurs stranog jezika bolji od samostalnog učenja?

Kurs stranog jezika

Da li ste se ikada zapitali zašto je kurs stranog jezika zaista bolji od samostalnog učenja kod kuće?

Kada govorimo o učenju bilo kog stranog jezika, često govorimo o pohađanju časova u specijalizovanoj školi. Sa druge strane, neretko možete pomisliti i na samostalno učenje, kod kuće. Pitanje koje sebi postavljaju mnogi ljudi koji žele da nauče novi jezik je upravo ’’Da li da idem na časove ili da učim sam?’’.  Odgovor je složen i zahteva sagledavanje iz više uglova.

Škola Tower predstavlja vam razloge zbog kojih je kurs mnogo bolje rešenje nego kada samostalno pokušavate da naučite određeni strani jezik.

Posebnost kursa stranih jezika u odnosu na samostalno učenje

Ono što je posebna pogodnost pri pohađanju časova u školi stranih jezika jeste prisustvo profesora. Bilo da se radi o individualnim časovima ili grupnoj nastavi, neko je tu da vam pruži i prenese znanje i prati vaš napredak. Ovo je prednost časa: niste sami, osoba je tu da vas vodi i da vodi računa o tome da ostanete na pravom putu.

Pored pružanja podrške, profesor je stručnjak za jezik koji predaje. On može da odgovori na vaša pitanja, u stanju je da vas nauči kako da pravilno razmišljate i razumete i najsitnije finese i nijanse određene rečenice ili reči. Možete pokušati da imitirate njegov akcenat i način na koji se određene reči izgovaraju, dok i sami ne usvojite znanje.

Nasuprot tome, kada učite sami, redovno se suočavate sa zidom pitanja bez odgovora. Samostalno učenje jezika nosi sa sobom pregršt problema. Pre svega, manjak motivacije može učiniti da odustanete od učenja. Isto tako, nemate sa kim da se konsultujete kada naiđete na prepreku. Zaključak je sledeći: Nije iznenađujuće videti da ovaj način učenja toliko plaši početnike.

Grupna nastava podstiče vaš takmičarski duh i napredak

Dok prisustvo profesora garantuje da ćete imati podršku tokom procesa učenja, mala grupa motivisanih ljudi takođe može imati pozitivan uticaj na vas. Sa druge strane, i kada se odlučite za individualne časove jezika, postoje određene prednosti (kao što je, recimo, fokusiranost predavača isključivo na vas).

Kurs stranog jezika

Što se tiče učenja u grupi, uvek je motivišuće otići na čas gde ćete biti u kontaktu sa ljudima koji dele vaša interesovanja. Ako je to ono što želite, onda bi trebalo ozbiljno razmisliti o pohađanju grupne nastave i kursa stranog jezika u školi.

Grupna nastava podstiče takmičarski duh u vama i čini da učite brže i efikasnije. Isto tako, prevazilaženje straha od komuniciranja na stranom jeziku daleko je jednostavnije u grupi. Redovno izlaganje mišljenja pred određenim brojem ljudi učiniće vas samouverenijim i spremnijim za kasnije pričanje na stranom jeziku.

Isto tako, kada učite u grupi imate priliku da čujete kako drugi ljudi izgovaraju određene reči i samim tim da unapredite svoj akcenat, pa i vokabular. Ako nemate nikoga da vas ispravi kako izgovarate određene reči, možete to činiti na pogrešan način, a da toga niste ni svesni. Na taj način razvijaju se i loše navike, kojih se kasnije teško rešavate. Stoga, prisustvo profesora i drugih ljudi u grupnoj nastavi jesu prednosti koje kurs stranog jezika nosi sa sobom.

Samo neke od dodatnih prednosti pohađanja časova stranih jezika jesu diploma koju dobijate na kraju, odnosno sertifikat vašeg nivoa znanja. On vam kasnije može pomoći u akademskom i poslovnom napretku. Takođe vam pomaže u sticanju novih prijatelja, kao i širenju vidika i upoznavanja sa kulturom naroda čiji jezik proučavate.

Kako pronaći idealnu školu jezika?

Ukoliko ste u potrazi za školom stranog jezika, sasvim sigurno ćete se zapitati kome pokloniti poverenje. Škola koju odaberete mora posedovati iskusan i stručan nastavni kadar. Samo tako će se na adekvatan način preneti znanje polaznicima i učiniti da budu motivisani tokom celog puta.

Škola Tower u Beogradu nudi vam najveći izbor kurseva engleskog i nemačkog jezika – dva svetska jezika kojima se služi neverovatan broj ljudi širom Evrope i sveta.

Kurs stranog jezika

Na raspolaganju su vam kursevi poput engleskog za osnovce, konverzacijskog, job interview kursa i mnogih drugih. Za više informacija, u svakom trenutku možete nas kontaktirati!

Comments are closed.