Pozovite nas pre same posete

Gandijeva 188/8, Novi Beograd

Savremeno opremljena učionica

Pozovite nas

+381 (069) 1163956

Tu smo za sva Vaša pitanja

 

Kako da govorim engleski tečno?

Kako da govorim engleski tečno?

Ukoliko ste polaznik kursa stranog jezika ili se prvi put susrećete sa njim, sasvim sigurno ćete se barem jednom zapitati Kako da govorim engleski tečno?

Da bi osoba tečno govorila engleski jezik, potrebno je mnogo truda, napora i vremena. Većina ljudi na samom početku kursa pomisliće da se radi o nemogućoj misiji. Ipak, hiljade i hiljade ljudi svake godine postižu odlične rezultate kada je speaking veština u pitanju.

Kako biste i vi uspeli u ovoj nameri, škola Tower predstavlja vam nekoliko trikova i saveta.

Pričajte engleski što više možete!

Jedina stvar koju apsolutno morate da uradite da biste tečno govorili engleski: više vežbajte govor.

Skoro svi saveti o postizanju vaših ciljeva i postizanja tečnosti govora engleskog jezika će se na kraju svesti na ovo. Ništa drugo što možete da uradite nije toliko efikasno ili važno.

Ako živite u zemlji u kojoj pričanje na engleskom nije uobičajeno, pronalaženje mogućnosti za vežbanje može biti teško. Ipak, možete pokušati sledeće.

Kako da govorim engleski tečno?

Družite se sa izvornim govornikom engleskog. Pričajte o svojim viđenjima različitih stvari, o kulturi, omiljenim filmovima ili aktivnostima. Razgovor na svakodnevnom nivou je veoma važan. Sasvim je sigurno da ćete vremenom uspeti i sami da tečno govorite ovaj strani jezik.

Koristite aplikacije za učenje jezika sa softverom za prepoznavanje govora. Moderno doba donelo nam je razne pogodnosti, kada je učenje stranih jezika u pitanju. Tako, postoje razne aplikacije koje prepoznaju vaš govor i ocenjuju vašu sposobnost. Nikada nije loša ideja instalirati ovakvu aplikaciju i koristiti je u slobodno vreme, kada želite da vežbate izgovor određenih reči, fraza, rečenica i slično.

Pričajte naglas i kada nikoga oko vas nema. Možda zvuči čudno, ali i kada naglas izgovarate naučene fraze, opisujući ono što trenutno radite ili osećate, stvari će početi da dolaze na svoje mesto, a vaše govorne veštine će veoma brzo napredovati.

Pravi napredak dolazi tek kada savladate strah od komunikacije na engleskom jeziku

Za skoro sve polaznike kursa ili početnike u učenju stranih jezika, pravi napredak može se videti tek probijanjem barijere straha. I to je sasvim normalno!

Maternjim jezikom služite se veoma vešto. Potpuno ste svesni suptilnih indikacija i implikacija koje vaše reči nose. Znate kako da se izražavate ironično, razumete humor i kako način na koji izgovarate reči može promeniti značenje onoga što govorite. Poređenja radi, govor na bilo kom novom jeziku može delovati prilično zastrašujuće, u početku. Znate šta želite da kažete, ali ne možete to i da artikulišete na pravi način. Možda se plašite da ćete sasvim slučajno nekoga uvrediti? Možda vas je strah od toga na ne izgovorite pogrešno određenu reč i ispadnete smešni? Sva ova osećanja su prihvatljiva i smatraju se normalnim u procesu učenja engleskog, pa i bilo kog drugog stranog jezika.

Međutim, tek kada ’’prebolite’’ sramotu koju osećate kada napravite lapsus pri govorenju engleskog jezika, tek kada sebi dozvolite da pravite greške, možete osetiti pravi napedak ka konačnom cilju – tečnom pričanju. Ne zaboravite – greške su sastavni deo svakog procesa učenja, i kao takve, predstavljaju kamen temeljac na kojem se grade kasnija znanja.

Kako da govorim engleski tečno uz pomoć muzike

Pevanje pesama na engleskom jeziku može biti savršen način da vežbate svoju speaking veštinu.

Kako da govorim engleski tečno?

Korišćenje muzike je zaista trik kojim se svako može poslužiti za brže i jednostavnije učenje načina na koji bi trebalo izgovarati pojedine reči ili pak fraze. Koristite se raznim, besplatnim platformama za slušanje muzike, kao što je Youtube, na kojem ćete neretko pronaći i tekstove pesama.

Učenje i pevanje pesama je korisno i za poboljšavanje listening veština, odnosno veština slušanja, kao i za usvajanje gramatičnih pravila na prirodniji način.

Upišite kurs engleskog jezika prikladan vašem nivou znanja

Jedan od najboljih odgovora na pitanje Kako da govorim engleski tečno, jeste upis na kurs prikladan vašem nivou znanja.

Škola Tower nudi vam različite kurseve engleskog jezika – od onog namenjenog najmlađim polaznicima (osnovcima) do naprednih kurseva, koji vam pomažu da položite neke od najtežih ispita engleskog jezika.

Za više informacija, u svakom trenutku možete nas kontaktirati!

 

Comments are closed.