Pozovite nas pre same posete

Gandijeva 188/8, Novi Beograd

Savremeno opremljena učionica

Pozovite nas

+381 (069) 1163956

Tu smo za sva Vaša pitanja

 

Benefiti učenja stranih jezika

Benefiti učenja stranih jezika

Benefiti učenja stranih jezika su razni – od učenja radi personalnog razvoja do učenja radi putovanja i života u drugoj državi.

Istina je da je u današnjem, međusobno povezanom i međuzavisnom svetu, poznavanje drugih jezika zaista vitalna veština koja vam daje priliku da napredujete.

Koji su benefiti učenja stranog jezika otkriva vam škola Tower u narednim redovima.

Povežite se!

Jedna od najvažnijih ljudskih osobina i vrlina jeste sposobnost da se povežemo sa drugim ljudima. Biti u stanju da komuniciramo sa drugim ljudima na stranom jeziku zaista je neverovatan dar. Dvojezični ljudi imaju jedinstvenu priliku da komuniciraju sa širim spektrom ljudi u svom ličnom, ali i u profesionalnom životu.

Poznavanje jezika čini da se osećate kao kod kuće gde god se nalazili, otvarajući vam svet raznih mogućnosti. Ukoliko volite putovanja, iznenadiće vas ljubaznost stranaca, bićete u mogućnosti da shvatite njihov način razmišljata i jednostavno da se povežete sa njima na poseban način i gradite prijateljstva za ceo život.

I samo iz ovog razloga, videćete nagradu učenja jezika u godinama koje dolaze!

Benefiti učenja stranih jezika – Unapredite svoju karijeru!

Jezičke veštine mogu biti značajna konkurentska prednost koja vas izdvaja od jednojezičnih vršnjaka prilikom potrage za novim poslom. One se nalaze među osam najboljih veština potrebnih za sva zanimanja – bez obzira na sektor i oblast rada. Potražnja za dvojezičnim kandidatima raste iz dana u dan!

Benefiti učenja stranih jezika

Poslodavci traže kandidate koji mogu neprimetno da komuniciraju sa kupcima na novim i rastućim inostranim tržištima. Isto tako, poznavanje jezika dovodi do povećavanja mesečne zarade, što predstavlja dodatni bonus!

Prilike za zaposlenje van matične države se takođe udvostručuju poznavanjem stranog jezika. Među najtraženijim stranim jezicima u Evropi svakako su engleski i nemački jezik.

Nahranite svoj mozak – Uvećajte svoje kognitivne sposobnosti učenjem stranih jezika!

Mnoge kognitivne prednosti učenja jezika su neosporive.

Benefiti učenja stranih jezika

Ljudi koji govore više od jednog jezika imaju poboljšano pamćenje, veštine rešavanja problema i kritičkog razmišljanja, kao i poboljšanu koncentraciju, sposobnost obavljanja više zadataka istovremeno i bolje veštine slušanja.

Dvojezični ljudi lakše se snalaze u obavljanju više poslova odjednom (multitasking) i lakše prate promene u svom okruženju nego što to čine jednojezični ljudi. Kao takvi, pokazuju viši stepen kreativnosti i fleksibilnosti.

Ukoliko to nije dovoljno, kako starimo, dvojezičnost ili višejezičnost takođe pomaže da se spreči kongitivni pad i mentalno starenje.

Benefiti učenja stranih jezika pomažu vam da razumete druge kulture

Jezik je najdirektnija veza sa drugim kulturama. Mogućnost komuniciranja na drugom jeziku podstiče uvažavanje tradicije, religije, umetnosti i istorije ljudi koji su povezani sa tim jezikom.

Veće razumevanje, zauzvrat, promoviše veću toleranciju, empatiju i prihvatanje drugih. Tako je učenje stranog jezika zarad razumevanja drugih kultura jedan od najčešćih razloga za upisivanje kursa.

Rezultati raznih studija pokazali su da su deca koja su učila drugi jezik otvorenija prema različitim kulturama i izražavaju pozitivnije stavove prema istim.

Učenje stranih jezika i putovanja

Putovanja su odličan način da otvorite svoj um, da se relaksirate i upoznate sa svetom van granica sopstvene države.

Benefiti učenja stranih jezika

Ukoliko poznajete i govorite više jezika, vaša putovanja biće daleko komfornija i lakša. Putnici koji znaju više od jednog jezika mogu se lakše kretati izvan turističkog mehura i povezati sa mestima i ljudima na način koji je često nedostupan onima koji ne govore stranim jezikom.

Učenje drugog jezika otvara i dodatna vrata mogućnostima za studiranje ili rad u inostranstvu, te se ne morate zaustaviti na putovanjima i posećivanju turističkih destinacija.

Izgradite samopouzdanje učeći strani jezik – Benefiti učenja stranih jezika

Benefiti učenja stranih jezika podrazumevaju i to da vas ono ’’primorava’’ da izađete iz zone komfora i udobnosti. Međutim, osećaj dostignuća kada razgovarate sa nekim na njihovom maternjem jeziku nema cenu!

Dakle, učenje stranih jezika itekako vam pomaže da izgradite osećaj samopouzdanja u raznim situacijama, kao i da se rešite straha od komuniciranja na stranom jeziku.

Škola Tower svojim polaznicima nudi najbolje uslove za učenje stranih jezika – engleskog i nemačkog, u moderno opremljenim učionicama i uz najkvalifikovanije i najiskusnije profesore.

Za više informacija o kursevima iz naše ponude, u svakom trenutku stojimo vam na raspolaganju!

Comments are closed.